Je aplikace Microsoft Pix lepší než aplikace fotoaparátu v iPhonu?

Tohle tvrzení je hodně odvážné. Fotoaparát je jednou z nejpoužívanějších aplikací v iPhonu a většina fotografií sdílených online je pořízena právě s ním. Proč by tedy tato aplikace měla překonat aplikaci fotoaparátu iPhonu? Podle videa je Microsoft Pix chytrý fotoaparát a při pohledu na funkce se zdá, že by mohli vyvinout něco docela skvělého.

Účel

Jedná se o aplikaci fotoaparátu pro chytré telefony. Slouží tedy k pořizování snímků rodiny a přátel a zřejmě ne k profesionální práci. Aplikace je postavena na zachycování lidí. Její nastavení před focením a vylepšení po focení se automaticky přizpůsobí tak, aby vaše parta automaticky vypadala co nejlépe. Optimalizuje zaostření, barvy a expozici a automaticky vylepšuje každý snímek, takže můžete porovnat rozdíly.

Jak to funguje

Pořizuje série snímků před a po pořízení záběru a skládá je dohromady. Nejlepší fotografie si ponechá a ostatní odstraní, takže neplýtváte pamětí. Umělá inteligence? Ano. Využívá ji k úpravě nastavení fotoaparátu tak, aby co nejlépe vyhovovalo dané scéně. Nezůstává vám žádné nastavení podle vašeho vkusu, takže zaujímá specifický segment na poli iPhoneografie. A myslím, že je příliš přehnané tvrdit, že je to jako mít v telefonu profesionálního fotografa. Nemáte k dispozici žádné ovládací prvky expozice ani režimy HDR. Zůstává vám pouze tlačítko spouště, o zbytek se postará aplikace. Další funkcí je, že pokud rozpozná zajímavý pohyb, spojí všechny snímky dohromady a vytvoří krátké video ve smyčce. Umí také hyperlapse, cinemagrafy a superstabilní video:

Závěr:

Aplikace je v provozu teprve od včerejška a o víkendu si s ní určitě ještě pohraju. Můj výchozí způsob focení telefonem je vysunutím nahoru, takže to bude chtít trochu disciplíny, abych skutečně procházel aplikaci a otevřel ji, abych mohl fotit, ale zkusíme to. Stáhněte si ji zde. Dejte nám vědět, co si o ní myslíte, v komentářích.

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s